Årets julklapp är äntligen här. Fotbollen som du inte trodde du ville ha. Direkt från 90-talet med fräsch design och ett typsnitt som inte längre finns på den internationella marknaden. Dessutom är den signerad av Östers allsvenska A-lag från 1998! Spelare som Rickard Axberg, Nicklas ”Liatorparen” Persson, Christer Olofsson, Pål Lundin, Fredrik Gustafson och Patrik Karlsson (Bojent) med fler finns representerande med sina signaturer på bollen. Ja, ni hör ju, detta är bollen ni BARA måste ha i er samling!!!!! Trycker du på köp nu knappen så väntar en abnormt stor överraskning, så bara gör det!
Pengarna som auktionen drar in går till Östers IF:s samhällsfonden, en fond som ska hjälpa Öster att ge barn och ungdomar inom verksamheten lika förutsättningar att utöva sin idrott. Idén till fonden kom till oss som ett sätt att hedra Öster supporterns Sören Ohlssons minne.
https://www.tradera.com/item/302960/511683208/fotboll-signerad-av-osters-if-s-a-lag-1998